Logo Tasarım Ne DemekReklam çok uzun bir zamana uzanan köklere sahiptir. Reklam ve reklamcılığın ortaya çıkışıyla birlikte, ticari olarak markalaşmak ve okuma yazma bilmenin az olduğu dönemlerde müşterilere kendini tanıtma için ticari işletmelerin kullandığı simgeler bir kimlik yerine geçiyordu. Günümüzde ulaşılan nokta da Logo, markalaşmanın ön şartı ve aynı zamanda markanın kimliği durumundadır. Sunulan hizmetin yanı sıra, hizmetin sunum gayesi ve buna paralel toplumsal yararları, vizyon ve misyon, profesyonel bir logo tasarımı tarafından yansıtılır ve net bir kimlik kartı ikonlar ve şekillerle oluşturulur.

Logo tasarımı, herhangi bir ticari amaç doğrultusunda kurulmuş bir işletmenin, sanatsal ve profesyonel bakış açılarına sahip grafikerler tarafından hazırlanan kimliği aşamasıdır. Bu aşamada hazırlanan logo, ticari faaliyeti her yönüyle inceler ve olumlu her özelliğinin kimliğinde yansıması için özel bir uğraş verir. Baba logo 2019 yılında hazırladığı kampanyayla 1500 TL sabit fiyatla logo tasarımı yapıyor. Ücretsiz bir logonun sahte bir kimlik gibi çalıntı olduğu unutulmamalıdır. Baba Logo’ nun alanında uzman ekipleri tarafından en iyi logo tasarımının yapılacağı, 1700 gibi bir rakama ulaşan müşteri portföyüyle de kanıtlanmıştır.

Logo Tasarımı Nasıl yapılır?

Genel olarak yapılan yanlışlardan birkaçı, logo tasarlamak için internetten toplanılan bilgilerle ve basit programlarla en önemlisi profesyonel bir bakış açısına sahip olmadan logo tasarımı yapmaya çalışmaktır. Logo tasarımı için en ideal yöntem planlı ve sistematik şeklide ve yoğun bir çalışma süreci geçirilmesidir. Ayrıca logoları programlar değil, programları kullanma konusunda yetenekli uzmanlar tasarlar. Logonun bir kimlik olacağı unutulmamalı ve bir ticari işletmenin değerlerini, varlık sebebini, amaçlarını, misyonunu ve vizyonunu yansıtan bir kimlik oluşturmak gerektiği unutulmamalıdır. İnternetten öğrenilmiş kısa bilgilerle ve ücretsiz programlarla logo tasarımı gerçekleştirilemez.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir