1 Mayıs’ta eylem yapacaklardı… Yakalandılar!

İstanbul güvenlik Müdürlüğü ekipleri, MİT’in de desteğiyle tek Mayıs çaba ve Dayanışma bugünü kapsamında çeşitli grupların taksim mahallesi meydanında eylem hazırlığında bulunduğunu ve bu grupların Kağıthane’deki tek inşaata molotof kokteyli, gaz maskesi, surat maskesi, bilye, havai fişek, yağmurluk benzeri maddeler gizlediği ihbarı üstüne çalışma başlattı.

MİT’İN DE DESTEĞİYLE İNŞAAT BELİRLENDİ

MİT İstanbul Bölge Başkanlığı, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kağıthane kaza güvenlik Müdürlüğü ekipleri eylemde kullanmak üzere hazırlanan malzemelerin Kağıthane Ortabayir Mahallesi’nde bulunan tek inşaatta saklandığını Bir gün evvel akşam saatlerinde tespit etti.

366 HAVAİ FİŞEK VE MOLOTOF KOKTEYLİ MALZEMELERİ ELE GEÇİRİLDİ

Ekipler, inşaatta Bir gün evvel gece yaptıkları incelemelerde 336 havai fişek, 5 yağmurluk, üç adet içinde yakit var olan dört litrelik bidon, 12 eldiven, yüzlerce molotof kokteyli yapımında kullanılan malzeme ele geçirdi.

MALZEMELERİ ALMAYA GELİNCE YAKALANDILAR

MİT, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kağıthane kaza güvenlik Müdürlüğü ekipleri, inşaatın çevre sokaklarında eylemde kullanılacak malzemeleri almaya istikbal şüphelileri beklemeye başladı. erken saatlerinde inşaat alanına gelen dört kişi, geceden beri bekleyen ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

TKP/ML’DEN KAYITLARI VAR

Gözaltına alınan Ü.Y A.K., Y.K. ve M.A. vatan Caddesi’nde bulunan Terörle ugras Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı. Şüphelilerin emniyette yapılan ayrıntılı incelemelerinde TKP/ML örgütünden kayıtları olduğu tespit edildi. dört şüphelinin emniyetteki işlemleri ayni ritimde devam ediyor.  DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir