11’inci Cumhurbaşkanı Gül’ün Doktoruna 15 Yıla Kadar Hapis İstemi

FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılanan doktor Sedat Caner için, 7 sene 6 aydan 15 seneye civarindan hapisle cezalandırılması istendi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

GÜL’ÜN DOKTORU CENER’İN FETÖ DAVASI

Ankara 4. Ağır karar Mahkemesinde görülen duruşmada yakalanmis maznun Caner ile avukatı hazır bulundu. Duruşmada Cumhuriyet savcısı, araştırılacak başkaca tek husus bulunmadığını dile getirerek esasa ait mütalaası açıklama edeceğini belirtti.

İddia makamı maznun Caner’in, lise yıllarından bu yana FETÖ yapılanmasında yer aldığının, üniversite döneminde teşkilat toplantılarına katıldığının, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock’u kullandığının ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in direktifiyle 2014’te kapatılan Bank Asya’ya kazanç yatırdığının tespit edildiğini dile getirdi.

Doktor Sedat Caner

15 YILA civarindan HAPİS CEZASI İSTENDİ

Caner’in, “FETÖ’nün tepe yöneticileri ile yaygın ve yoğun iletişim kaydı”nın bulunduğunu beyan eden savcı, var kanıtlar kapsamında “silahlı pkk terör örgütüne aza olmak” suçlamasıyla 7 sene 6 aydan 15 seneye civarindan hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savunması suallen Caner, esasa ait savunmasını hazırlaması amaciyla kendisine süre verilmesini ve bu aşamada tahliye edilerek yargılamasına tutuksuz olarak ayni ritimde devam edilmesi isteginde bulundu.

Müzakerenin derhal peşinden ara kararını açıklama eden mahkeme heyeti, müdafaa amaciyla süre verilmesi isteginin kabulüne, maznun Caner’in tahliye isteginin ise reddedilerek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Davanın görülmesine 5 Şubat 2019’da ayni ritimde devam edilecek.

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir