7 Yaşındaki Çocuğu Önünde Silahlı Saldırıya Uğrayan İmam, Oracıkta Can Verdi

Şanlıurfa’nın Birecik kazasinda ailesiyle birlikte tarladan dönen imama, otomobilin içinde bulunan ailesi önünde, uzunca namlulu silahla hücum düzenlendi. Saldırıda 35 yaşında olan imam hayatını kaybederken, aynı araçta bulunan eşi ve 7 yaşında olan çocuğu yara almadan kurtuldu.

AİLESİYLE ERİK TOPLAMAYA GİTMİŞTİ

Gaziantep’in Oğuzeli kazasinda cami imamı var olan 35 yaşında olan İbrahim Halil Polat, eşi ve 7 yaşında olan çocuğuyla birlikte Şanlıurfa’nın Birecik kazasina bağlı Mezra kırsal semtine gitti. Otomobille erik toplamak amaciyla tarlaya giden Polat, mahalleye dönerken kimliği belirsiz kişi veyahut kişilerin saldırısına uğradı.

ARACI SİLAHLA TARANAN İMAM, olay YERİNDE CAN VERDİ

Aracı uzunca namlulu silahla taranan talihsiz imam, olay yerinde hayatını kaybederken aynı araçta bulunan eşi ve 7 yaşında olan çocuğu ise yara almadı. Yaşanan olay sonrası bölgeye sağlık ekipleri ile çok sayıda zaptiye derhal sevk edildi. olay adina giden sağlık ekipleri, cami imamının hayatını kaybettiğini belirledi.

AKRABALARIYLA ARAZİ ANLAŞMAZLIĞI YAŞADIĞI ÖĞRENİLDİ

çevrede güvenlik tedbiri alan ekipler, saldırıyı gerçekleştiren kişi veyahut kişilerin yakalanması amaciyla çalışma başlattı. Saldırıda hayatını kaybeden İbrahim Halil Polat’ın akrabalarıyla aralarında arazi anlaşmazlığı bulunduğu öğrenildi. Olayla ilgili, tahkikat ayni ritimde devam ediyor.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir