Acıpayam’da SGK’ya verilecek prim belgelerinin süresi 1 Nisan’a kadar uzatıldı

Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanı Zahra Zümrüt Selçuk, Denizli ziyareti sonrasında yaptığı izahta “Acıpayam’da depremin olduğu 20 Mart 2019 tarihinden 25 Mart 2019 tarihine civarindan (bu tarih dahil) SGK’ya verilmesi koşul olan işyeri bildirgesi, sigortalı işe giriş bildirgeleri, sigortalı işten ayrılış bildirgeleri ile 2019 senesi Şubat ayına ait aylık prim ve hizmet belgesinin verilme süresini tek Nisan 2019 tarihine civarindan uzattık.” dedi.

Acıpayam kazasinda depremin etkilerinin en çok hissedildiği Yeniköy, Uçarı, Karahöyük ve Oğuz köylerinde yurttaşları ziyaret ettiğini hatırladan Selçuk, şunları kaydetti:

“Denizli’ye yaptığım ziyaret esnasında yaşadığımız zerzele hasebiyle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını yerinde tespit etme imkanına sahip olduk. Acıpayam ilçemizi, depremin etkilerinin en çok hissedildiği köyler var olan Yeniköy, Uçarı, Karahöyük ve Oğuz köylerinde vatandaşlarımızı ziyaret ettik. Kızılay Afad’ın görev yaptığı bölgede, Bakanlığımız ASDEP görevlileri de vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Psikososyal destek amaciyla ihtiyaçları hatıranda tespit edip en kısa müddette karşılıyoruz. Ziyaretlerim esnasında vatandaşlarımızın özellikle primlerin ödenmesine ait tek de talebi oldu. Depremi yaşayan vatandaşlarımızın, işyeri ve işverenlerimizin yanında olmak yerine yasamsal Güvenlik Kurumuna verilmesi koşul olan prim vesikalarının verilme süresini erteledik. Depremin olduğu 20 Mart 2019 tarihinden 25 Mart 2019 tarihine civarindan (bu tarih dahil) SGK’ya verilmesi koşul olan işyeri bildirgesi, sigortalı işe giriş bildirgeleri, sigortalı işten ayrılış bildirgeleri ile 2019 senesi Şubat ayına ait aylık prim ve hizmet belgesinin verilme süresini tek Nisan 2019 tarihine civarindan uzattık.”

Bakan Selçuk, depremden menfi etkilenen bütün vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek devletin, her daim yanlarında olduğunu bilmelerini istedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir