AK Partili Başkan Menderes Türel’in Eşi Ebru Türel, Ölümden Döndü

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı’nın adayı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Muratpaşa ilçesindeki seçenek çalışmalarından döndüğü sırada trafik kazası geçirdi. Burnu kırılan Ebru Türel, hastanedeki tedavisinin derhal peşinden taburcu edildi. Kazada, başka otomobilde bulunan üç üniversite öğrencisi de yaralanırken, o anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Muratpaşa kazasinda seçenek çalışmalarına katıldı. Türel, saat 19.00 sıralarında Veli Karacan idarenindeki otomobille Konyaaltı sahilindeki evine gitmek amaciyla yola çıktı. Türel’in içinde bulunduğu otomobile, Gürsu mahallesi 304 ve 307’nci sokaklarının kesiştiği noktaya geldiği sırada, içinde üç üniversite talebesinin bulunduğu ve ara sokaktan kontrolsüz şekilde çıktığı argüman edilen arabaya çarptı.

TÜREL VE üç ÖĞRENCİ YARALANDI

Aracın art koltuğunda oturan Ebru Türel, çarpmanın şiddetiyle başını ön koltuğa çarptı ve burnu kırıldı.

Kazada başka otomobilin sürücüsü Akdeniz Üniversitesi pc Mühendisliği bölümü öğrencisi Esra Tontu (20) ile araçtaki Çevre Mühendisliği bölümü öğrencisi Büşra Gedik (19) ve Berkay bilgili (18) çeşitli yerlerinde yaralandı. havadis verilmesi üstüne olay adina sağlık ekipleri derhal sevk edildi. sağlık görevlilerinin müdahale ettiği Ebru Türel Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne öğrenciler ise hususi tek hastaneye götürüldü. Türel’e evvel müdahaleyi Prof. Dr. Ömer Özkan yaptı. Burnu atele alınan Ebru Türel, tedavisinin derhal peşinden dinlenmesi amaciyla evine gönderildi.

Ebru Türel

“HAYATTA OLMAYABİLİRDİM”

Ebru Türel, yaptığı açıklamada, araçla yavaş tek şekildegiderken ikincil yoldan tek aracın hızla karşılarına çıktığını söyledi.

Türel, “Üniversite öğrencilerinin içinde bulunduğu araç bizim aracaortadan vursaydı dahada hatri sayilir büyüklükte sıkıntılar yaşanabilirdi. yasamda olmayabilirdim, kazayı iki saniye farkla kurtardık. Öğrenciler amaciyla çok endişelendim, çok şüküröğrencilerin de sağlık vaziyeti iyi, rehabilitasyon gördüğüm sırada onların da sağlıkdurumunu takip ettim. Öğrencilerin aileleri ile de görüştüm. Umarım bundan sonradaha titiz araç kullanırlar. Herkesin iyi olduğu amaciyla çok şükür ediyorum”dedi.

“NAZAR DEĞDİ, bunun için ŞÜKÜR”

Eşinin talihsiz kaza yaptığını Finike ilçesindeki seçenek çalışması esnasında öğrenen Menderes Türel, “Nazar değdi. Allah’tan çok perişan tek vaziyette değiliz. bunun için şükür” diye konuştu. Türel, rehabilitasyon süresince sık sık hastaneyi ve eşini arayarak sağlık vaziyeti ile alakalı bilgi aldı.

Menderes Türel

DOKTORDAN AÇIKLAMA

Prof. Dr. Ömer Özkan ise “Burnunda kırık vardı. nefes almakta zorluk çekiyordu. İhtiyaç duyulan müdahaleyi yaptık. Burnunu atele aldık. tek vakit dinlemesi gerekiyor” dedi.

ÖĞRENCİLERİN vaziyeti İYİ

Öte yandan, kazada yaralanan talebelerden Esra Tontu ve Büşra Gedik’in tedavisinin ayni ritimde devam ettiği, genel sağlık durumlarının iyi olduğu, Berkay Bilge’nin ise tedavisinin derhal peşinden taburcu edildiği kaydedildi. talihsiz kaza anı ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir