Apple, iOS 12.1.4 yazılım güncellemesini yayınladı

Apple’ın geçen ay alana çıkarılan FaceTime uygulamasındaki güvenlik açığını kapatan yazılım güncellemesi yayınlandı. bu erken kullanıcılara sunulan iOS 12.1.4 güncellemesi ile FaceTime’daki ağırbaşlı yazılım hatası giderildi.

iOS 12.1.2 sürümü yüklü iPhone’larda gözlenen hata, aranan kişi aramayı cevaplamasa dahi sesini ve Hem de görüntüsünü dahi karşı tarafa iletiyordu.

 

Bir kişi FaceTime üzerinden arandığında, o kişi çağrıya cevap versin veyahut vermesin, telefonun mikrofonu aracılığıyla karşı tarafın sesi duyulabiliyordu. bu erken yayınlanan iOS 12.1.4 güncellemesi ile birlikte gelen en hatri sayilir büyüklükte yenilik de bu hatanın giderilmesi oldu.

HANGİ MODELLERE YÜKLENEBİLİYOR?

Yaklaşık 90 MB’lik tek boyutu var olan iOS 12.1.4 iPhone’ların yanısıra, iPad ve iPod’lara da yüklenebiliyor. iOS 12.1.4 yazılım güncellemesi alabilen aygıt listesi ise şöyle:

iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 9.7, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPod touch 6th, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS Max.

NASIL GÜNCELLENİR?

iOS aygıtınızın otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri etkinleştirmek amaciyla Ayarlar > genel > Yazılım Güncelleme > Otomatik Güncellemeler bölümüne gidin.

Eğer Otomatik güncelleme seçeneğini seçenek etmiyorsanız, iPhone’unuza iOS 12.1.4 güncellemesini yüklemek amaciyla şu iki adımdan tek tanesini kullanabilirsiniz:

1- Aygıtınızı kablosuz olarak güncelleme

Güncelleme olduğunu bildiren tek ileti alırsanız Şimdi Yükle’ye dokunun. Aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz:

– Aygıtınızı güç kaynağına takın ve Wi-Fi ile internete bağlanın.

– Ayarlar > genel > Yazılım Güncelleme’ye dokunun.

– İndir ve Yükle seçeneğine dokunun. iOS’in güncelleme amaciyla dahada çok alana gereksinim duyduğunu belirten ve Bir takım uygulamaları belli tek süre olarak kaldırmanızı istek eden tek ileti görüntülenirse Sürdür’e veyahut Vazgeç’e dokunun. iOS kaldırdığı uygulamaları dahada ardindan tekrar yükler.

– Şimdi güncellemek amaciyla Yükle’ye dokunun. ekstradan Sonra’ya dokunabilir ve Bu Gece Yükle’yi veyahut dahada ardindan Anımsat’ı seçebilirsiniz. Bu Gece Yükle’ye dokunursanız yatmadan evvel iOS aygıtınızı güç kaynağına takmanız yeterli. Aygıtınız gece otomatik olarak güncellenir.

2- Aygıtınızı iTunes’u kullanarak güncelleme

iOS aygıtınızda kablosuz olarak güncelleme yapamıyorsanız güncelleme işlemini güvendiğiniz tek bilgisayarda iTunes’u kullanarak tamamlayabilirsiniz. Bilgisayarınız, güncelleyeceğiniz iOS aygıtındaki kişisel Erişim Noktasını kullanıyorsa güncelleme işleminden evvel bilgisayarınızı değişik tek Wi-Fi veyahut Ethernet ağına bağlayın.

– Bilgisayarınıza iTunes’un en nihayet sürümünü yükleyin.

– Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.

– iTunes’u açın ve aygıtınızı seçin.

– Özet’i tıklayın, derhal peşinden Güncellemeleri Denetle’yi tıklayın.

– İndir ve Güncelle’yi tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.