Arazi Kavgasında Kız Kardeş, Ağabeyine Kurşun Yağdırdı

Balıkesir’in Savaştepe ilçesinde, Hülya B. (44), hayvan otlatma ve arazi anlaşmazlığı sebebinden dövüş ettiği ağabeyi Ramazan Zümrütler’i (51) av tüfeğiyle vurarak, öldürdü. Hülya B. ve eşi Hasan B., gözaltına alındı.

AV TÜFEĞİYLE üç EL ATEŞ ETTİ

Olay, Bir gün evvel akşam saatlerinde, Savaştepe’ye bağlı Sarıbeyler mahallesi Boztepe mevkisinde alana geldi. Ramazan Zümrütler (51) ile kardeşi Hülya B. (44) arasında, hayvan otlatma ve arazi anlaşmazlığı sebebinden münakaşa çıktı. Tartışma, kısa müddette büyüyüp, dövüşe dönüşürken Hülya B., ağabeyine av tüfeğiyle üç el ateş etti.

OLAY YERİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Zümrütler, kanlar içinde yere yığılırken, silah sesini duyup, olay adina gelenler ise zaptiye ve sağlık ekiplerine havadis verdi. İhbarla gelen sağlık görevlileri, yaptığı kontrolde, Ramazan Zümrütler’in hayatını kaybettiğini belirledi.

GÖZALTINA ALINDI

Jandarma, Hülya B. ve eşi Hasan B.’yi gözaltına aldı. Bölgede, cinayette kullanılan av tüfeği de ele geçirildi. Ramazan Zümrütler’in cansız bedeni, otopsi amaciyla Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Jandarma, olayla alakalı tahkikat başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir