CHP’den Muharrem İnce açıklaması: Bir disiplin süreci başlatılması gündemimizde yok

cumhuriyet milletçe partisi ortada yönetim heyeti (MYK), genel reis Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. cumhuriyet milletçe partisi genel reis Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, toplantının derhal peşinden medya toplantısı düzenledi.

“GENEL BAŞKANIMIZIN SÖYLEMİ ÇARPITILDI”

Öztrak, CHP’li tek siyasetçinin, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gittikçe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü iddiasına değinerek, şöyle konuştu:

“Bu kumpas senaryosu medyada Bir takım aktörler kullanılarak alana konuyor. Saray medyası genel başkanımızın TV’deki söylemini çarpıtarak köpürttüğü ve Katiyen söylenmemiş ‘biliyorum; ama söylemem’ yaygarasının arkasına sığındı. Medyadaki asılsız iddiaların ispatını, bunlarla uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan genel başkanımızdan isteyerek, kendisine alan okudu. genel başkanımız da İzmir’de aynı vakit çıktı ve kumpasın kime yaradığını, hangi amaçla yapıldığını anlatıp, ‘hodri meydan’ dedi. O vakit bu gündür AK Parti genel Başkanından tık yok.”

“BU CHP’YE DÜZENLENMİŞ BİR KUMPASTIR”

Bu kumpasın asıl hedefinin cumhuriyet milletçe partisi ve genel reis Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen Öztrak, “Bu olay CHP’ye düzen etmiş tek kumpastır. Bu kumpas ona bunun için değil CHP’ye karşı tezgahlanmıştır. Sayın genel başkanımızın bu konudaki sözlerinin ve uyarılarının haklılığı tek sefer dahada alana çıkmıştır. Esasen gören gözler amaciyla bu olaydan ibret alınacak ağırbaşlı dersler vardır. Biz CHP’ye kurulan bu kirli kumpası sükunetle genel haklar ve parti hukuku içinde bozmaya kararlıyız” diye konuştu.

“CHP’DE ÇETE ARAYANLAR KUVAY-İ MİLLİYE RUHUNU BULUR”

CHP’nin ruhunda her vakit Kuvay-i Milliye’nin var olduğunu söyleyen Öztrak, “Bir tek cumhuriyet milletçe partisi ruhunu hiç anlamayanlar, bu ruhu Katiyen içlerine sindiremeyenler, CHP’nin içinde çete arama gafletine düşerler. CHP’de çete arayanlar her vakit karşılarında Kuvay-i Milliye ruhunu bulmuşlardır, bundan ardindan da bulacaklar. Kumpas CHP’ye kurulmuştur, bunu tek olarak birlikte olarak püskürteceğiz” dedi.

“HİÇBİR ARKADAŞIMIZ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMADIK”

Öztrak, Muharrem İnce‘nin “Partim bana sahip çıkmıyor” sözlerinin hatırlatılması üstüne de “Sayın Muharrem İnce ile alakalı iddiaların gündeme gelmesi üzerinden üç vakit dahi geçmedi. Biz bu konuyla alakali hiçbir arkadaşımız ile alakalı İzah yapmadık. Biz hiçbir arkadaşımızın bunun benzeri tek savunmaya ihtiyacı olduğunu da düşünmüyoruz” dedi.

“DİSİPLİN SÜRECİ MYK’NIN GÜNDEMİNDE YOK”

Öztrak, “Bu haberi yayanla alakalı tek çalışma yapılacak mı? Muharrem İnce ile alakalı tek düzen zamani başlayacak mı?” suali üzerine, “Bu haberi yayan netice itibarıyla bu kumpasın tek parçası. Dolayısıyla ne olacak, ne bitecek, bu kumpas çerçevesinde neler oluyor dikkatle takip ediyoruz. var olan bitene cevap veriyoruz. tek düzen zamani başlatılması konusu bu erken topladığımız MYK’nın gündeminde yok.” karşılığını verdi.

NE OLMUŞTU?

Sözcü yazarı Rahmi Turan, “Beştepe’de Erdoğan’la görüşen CHP’li” başlıklı yazısında, tek CHP’linin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile saklı tek müzakere gerçekleştirdiğini argüman etti. Turan Ayrı olarak Erdoğan’ın ismi saklı var olan CHP’liye ‘genel reis olması gerektiğini söyledi’ iddiasında da bulundu.

mevzubahis iddiayı Cumhurbaşkanlığı kaynakları yalanladı. Turan ise bunun üstüne bahsi geçen isminin Muharrem İnce olduğunu iletti ve haberin kaynağını Talat Atilla olarak gösterdi. Talat Atilla da haberi CHP’nin içinde tek isimden aldığını ve haberi cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teyit ettiğini söyledi.

Kaynak: DHA

Haber Videosu: CHP’den Muharrem İnce açıklaması: tek düzen zamani başlatılması gündemimizde yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir