CHP’li Böke: İktidar sanki kriz yokmuş gibi…

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
CHP İzmir mebus Selin Sayek Böke, iktidarın kriz yokmuş benzeri davrandığını belirterek, “Halk krizi kemiklerine civarindan hissetmesine rağmen, iktidar sanki kriz yokmuş benzeri tek algı yaratarak, krizin üzerini örtmeye çalışıyor” dedi.

İzmir’in Ödemiş kazasinda partililerle buluşan cumhuriyet milletçe partisi İzmir mebus Selin Sayek Böke, burada yaptığı izahta yaklaşan mahalli seçimlere ve ekonomiye değindi. Böke, “Bugün ülkemiz çok hatri sayilir büyüklükte tek krizden geçiyor. Bu krizin en çok hissedildiği alan ekonomi. Demokrasi, haklar ve çevre ağır tek krizde. Hepsi bunların, ekonomiden besleniyor. Ekonomideki krizi büyütüyorlar” dedi. İktidarın kriz yokmuş benzeri davrandığını öne süre gelen Böke, şunları söyledi:

“İKTİDAR KRİZİN ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR!”

“Halk krizi kemiklerine civarindan hissetmesine rağmen, iktidar sanki kriz yokmuş benzeri tek algı yaratarak, krizin üzerini örtmeye çalışıyor. Bize düşen en esas görev, toplumun yaşıyor olduğunu bildiğimiz bu sıkıntısını dile getirenler olmak ve onlara ses olmak. Onun amaciyla ısrarla kriz var dememiz gerekiyor. Nerede görüyorsunuz diye soranlara ise, söyleyeceğiniz şey, minimum ücret 1603 Lira var olan tek ülkede açlık sınırı 1919 TL. Açık tek kriz var. Çocuk bezi ücretleri Yalnızca bu sene, 30 liradan 63 liraya çıkmış. Tavuk ücretleri ise yüzde 200 artmış. Doğalgaz fiyatı, akım fiyatına sonradan yapılan indirimlere karşın çok ağırbaşlı tek zam gelmiş. Çok açık tek kriz var. Bunların hepsinin sonucunu; endüstri üretiminin daralması ve gelirlerin düşmesi, Türkiye’nin büyümesindeki yavaşlama, enflasyonun aşırı derecede yükselmesi olarak görüyoruz.”

“BU KRİZİN SORUMLUSU SARAYDIR”

Sadece dahada iyi yönetmek amaciyla iktidara talip olmadıklarını belirten Böke, “Biz düzeni değiştirmek için, halktan yana tek seviye kurmak için, halkı destekleyen tek seviye kurmak için, borçla tüketimi destekleyen tek seviye yerine, istikbal yaratarak zenginleşen ve onu hakça paylaşan tek seviye kurmak amaciyla iktidara aday olmak zorundayız. Bu krizin sorumlusu saraydır. Sarayla el ele vermiş var olan rantçı sermayedir” dedi. DHA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir