Cuma gününe özel anlamlı mesajlar… 11 Ocak resimli cuma mesajları

  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
En güncel cuma mesajlarını sizler amaciyla hazırladık. Cuma mesajları da günün en çok aranan konuları arasında başı çekiyor. Cuma mesajlarını araştıran vatandaşlar amaciyla günün anlam ve önemine baz alinarak en iyi mesajları haberimizde bulabilirsiniz. İşte 11 ocakta 2019 cuma gününe hususi mesajlar…

Paylaşabileceğiniz en iyi cuma mesajlarını sizin amaciyla düzenledik. Cuma iletisi ile maneviyat hissini yakınlarıyla paylaşmak istek eden vatandaşlar, web üzerinden araştırmalarına ayni ritimde devam ediyor. Haberimizde sevdiklerinizle istediğiniz platformdan paylaşabileceğiniz resimli Cuma mesajlarını ve dahada fazlasını sizler amaciyla hazırladık. İşte anlam dolu 11 ocakta cuma mesajları…

CUMA iletileri 11 OCAK

– Allah’tan tek dua gibi, Peygamber’den tek armağan benzeri sevabınız bol olsun! Cumanız kutsal Olsun.

Ya Rabbi! Kıldığım namazı onay eyle! Ahir ve akıbetimi hayır eyle. nihayet nefesimde Kelime-i tevhid söylememi kismet eyle. Ölmüşlerimi bağışlama ve mağfiret eyle. Duaların art çevrilmeyeceği bu kutsal gün içinde Rabbim dualarımızı onay etsin. Bizleri Rahmetinden yoksun bırakmasın hayırlı cumalar inşallah.

Ya Rabbim! Sen anne adayi babalarımızı ve bütün inananları sonsuz rahmetinle bağışla ve cumamızı hayırlı, nurlu ve bereketli eyle, Amin! Selam ve dua ile hayırlı cumalar.Ey Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp kapayıncaya civarindan da olsa nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka İlah yoktur. Cumamız kutsal olsun.

– Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. perişan yollara geçenleri gittikleri yoldan art çevir. hanelerimize mutluluk dolu olmak ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihandan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

cuma-mesajlari

– Güneşin iyi yüzü, yüreğine dokunsun, karabasanlar senden uzakta, melekler başucunda dursun. Güneş öyle tek geceye doğsun ki, duaların kabul, Cuma günün kutsal olsun.
– Ruhu öldürmek bedeni öldürmekten dahada hatri sayilir büyüklükte tek cinayettir. Hayırlı cumalar…

– Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

– Kalbinizden gecen bütün dua’lar, dilinizden amin olarak dökülsün inşallah. Hayırlı cumalar… Mevlana diyor ki; dua edecek iyi tek gönlün yoksa iyi yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar…

– Cumamız kutsal dualarımız ve tövbelerimiz onay olsun. Selamların en güzeli sizlerin üstüne olsun. Allah cumanızı onay ve kutsal eylesin.

Ey Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum. Beni göz açıp kapayıncaya civarindan da olsa nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka İlah yoktur. Cumamız kutsal olsun.

Allah’ım! Günahlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve aşikârını bağışla. (Hadis-i Şerif /Müslim) Hayırlı cumalar.

Asırlar boyu bizi tek arada tutan, kardeş kılan acıma ve hoşgörüden ayrılmamak temennisiyle… Hayırlı cumalar.

cuma-mesajari6

– Rabbim nefsimize ‘celaliyle’, kalbimize ‘cemaliyle’, hayatımıza ‘hikmetiyle’, hatalarımıza ‘rahmetiyle’, mahşerde ‘Muhammedîyle’ yardım etsin inşallah. Hayırlı cumalar.

-Tüm islam aleminin Cuması kutsal olsun. Rahman ve rahim (döl yatagi) var olan Rabbime daim şükürler olsun.Hz.PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) nurundan,şefaatinden ayırmasın yapılan dualarımızı onay eylesin.

-Öyle tek Yakar ki günahın tövbenin büyükIüğünden ağIasın. Şeytandan yaradana sığınki nefsin seni değiI; sen nefsini yakasın. Hayırlı CumaIar.

undefined

– Anlatmaya dilde dil yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da bizde hatali bitmiyor; olmuşuz tek defa isyana tabi, kurtar bizi Yarabbi… Cumanız hayırlı ve kutsal olsun…

– Ey Allahım! Yaptığımız işlerde muvaffakiyetler ihsan et bizlere. perişan yollara geçenleri gittikleri yoldan art çevir. hanelerimize mutluluk dolu olmak ihsan eyle. Taşımakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihandan geçirme. Darda ve muhtaç koyma. Amin.

– Mevlana diyor ki; Dua edecek iyi tek gönlün yoksa, iyi yürekli insanlardan dua iste. Ömrüne hayat katılsın, Gönlüne meltem saçılsın. Bu kutsal gün içinde melekler dört yanını sarsın…Derdine derman, gönlüne iman dolsun..! Hayırlı Cumalar.

CUMA GÜNLERİ DOLUP TAŞAN BAZI CAMİLERİMİZ

SULTAN AHMET CAMİİ

İZMİR HİSAR CAMİİ

ANKARA KOCATEPE CAMİİ

 

CUMA GÜNÜ neden ÖNEMLİDİR?

Hz. Âdem’in Cennetten çıkarılması, yeryüzüne yerleştirilmesi ve yeryüzü halifelik payesine ulaştırılması mananına geldiği için, o da bu cihetle hatri sayilir büyüklükte tek nimettir.

Demek ki cuma günü, insanlığın evvel yaratıldığı, cennete yerleştirildiği ve yeryüzü halifesi olduğu tek vakit olduğundan dolayı yurttaslar amaciyla hatri sayilir büyüklükte tek bayram bugünü olmuştur.

Çeşitli hadislerden anlaşıldığına göre cuma, haftalık kulluk görev bugünü olarak dahada evvel Yahudi ve Hristiyanlar amaciyla atama ve onay edilmiş, ama onlar bu konuyla alakali ihtilâfa düşerek Yahudiler cumartesiyi, Hristiyanlar pazarı haftalık toplantı ve kulluk görev bugünü olarak benimsemişler. Allah da cuma gününü Müslümanlara kismet etmiş, onları bu konuyla alakali hakka erişmeye muvaffak kılmıştır. (Müslim, “Cuma”, 19-23)

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir