DHMİ dış hat yolcu başına güvenlik ücreti alacak

Devlet sema Meydanları İşletmesi genel Müdürlüğü (DHMİ), işlettiği havalimanlarından dış hat uçuşlarında tek ocakta 2019 yılından itibaren, her tek yolcu başına “1 ile üç euro” arasında güvenlik ücreti alacak. Ücret bilet fiyatlarının içinde olacak.

Yolcu  güvenlik ücreti, sema yolu taşıyıcıları tarafından DHMİ´ye ödenecek. Havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarına ücreti yansıtması bekleniyor. Ücretlendirmede; sema taşıyıcıları veyahut anlaşma yaptıkları yer hizmet kuruluşlarının DHMİ’ye vereceği Yolcu ve Yük Bildirimi veya başka alakalı Vesikalardaki beyanları esas alınacak. Adana, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kayseri ve  Trabzon havalimanlarındaki dış hat yolcusu amaciyla için güvenlik ücreti her tek yolcu başına üç avro olarak belirlendi.

DIŞ HAT UÇUŞLARINDA tek avro ALINACAK HAVALİMANLARI ŞÖYLE; 

Adıyaman, Ağrı, Amasya Merzifon, Balıkesir Koca Seyit, Batman, Bingöl, Bursa Yenişehir, Çanakkale, Denizli Çardak, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Kapadokya, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Muş, silahlı güç Giresun, Samsun Çarşamba, Siirt, Sinop, Sivas, Şanlıurfa GAP, Şırnak, Tekirdağ Çorlu, Tokat, Uşak, Van ve sene içinde dış hat trafiğine açılacak havalimanları amaciyla ise dış hat yolcuları amaciyla tek avro olarak ücretlendirildi.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir