İstanbullu Gelin’in Esma Boran’ı, Gerçek Hali ile Hayranlarını Şaşırttı

Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde Esma Boran karakterini canlandıran meşhur oyuncu İpek Bilgin, hakikat vaziyeti ile hayranlarını şaşırttı.

KLİPTE BİLE OYNAMIŞ

Hayran bırakan oyunculuk performansı ile parmak ısırtan İpek alim hergün hayatında aslında bambaşka ve çok rengarenk biri. Peki sıra setlerinde görmeye alıştığımız oyuncunun tek klipte oyun aldığını biliyor muydunuz? Rapçi Özbi’nin Serserilik ve Şiir adli klibinde konuk oyuncu olarak karşımıza çıkan İpek Bilgin’in Kokoş halleri çok dikkat çekti. Dizide hallerinden çok ırak tek havaya bürünen İpek alim bu haliyle çok şaşırttı.

PEKİ İPEK BİLGİN KİMDİR?

İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz’in annesi rolüne hayat veren Fatma İpek alim 24 Mart 1956 doğumludur. Türk tiyatro oyuncusu, tiyatro oyun yönetmeni, oyuncu çalıştırıcısı ve çevirmendir. Esasen tiyatrocu var olan İpek Bilgin, tiyatronun yanı sıra Bir hayli sinema filmi ve tv dizisinde de oynamıştır. Ankara hükümet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır. Geç başladığı tv dizilerindeki kariyeri, memleket çapında tanınmasını sağlamış ve hayranlık kazandırmıştır. Çevirmenlik de yapan İpek Bilgin, tiyatro ile alakalı yazılan Eric Morris ve Joan Hotchkis’in oyun Yapmayın Lütfen kitabı ile Eric Morris’in Fütursuz Oyunculuk Oyunculukta İşçilik zamani kitabını İngilizceden çevirerek Türkçeye kazandırmıştır. 2000 yılındaki 48. zanaat müessesesi Tiyatro Ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü Aylin Damcıoğlu ile paylaşmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir