Kadın kuaförü değil oto kuaförü

Bursa’nın ortada Nilüfer kazasinda kurulan tasit yıkama dükkanında Yalnızca Gülden ve Gülgün Menevşe isimli iki kız kardeş çalışıyor. tek vakit hususi sektörde bölge müdürlüğü ve satış elemanı olarak çalışan Menevşe kardeşler, kendisinin işlerinin patronu olmak amaciyla üç ay evvel tasit yıkama dükkanı açtı. Araçlarını tasit yıkamaya getiren müşteriler evvel geldiklerinde şaşırarak endiseli olsa da, araçları yıkandığında tasit yıkama dükkanından memnuniyetle ayrılıyor.

Esprili tek şekilde dahada evvel araçlarının iyi yıkanmadığı amaciyla bu mesleği yapmaya başladıklarını söyleyen Gülden Menevşe, “Kardeşimle birlikte bu mesleği yapmaya karar verdik. dahada evvel satış-pazarlama sektöründe çalışıyorduk. Biz de bunun benzeri sık sık araçlarımızı tasit yıkamaya götürürdük. ama arabalarımız iyi temizlenmiyordu, biz de bu işi yapar mıyız dedik ve yaptık” diye konuştu.

“Meslekte çok yeniyiz, ama iddialıyız”
Meslekte dahada çok tertemiz ama iddialı olduklarını söyleyen Gülden Menevşe, “Yeni tek sistem var olan buharlı sistemle araçları yıkıyoruz. üç aydır bu mesleği yapıyoruz. cemiyet olarak bu iş bay işi olarak görülüyor, yurttaslar gelip bizi gördüklerinde şaşırıyorlar ama dahada ardindan bizi kutlama ediyorlar. Bu iş çoklukla bay işi değil, yaptığımız işçilikle biz bunu ispatladık” ifadelerini kullandı.

“Tedirgin oluyorlar ama biz aracı teslim ettiğimizde bize bağımlı oluyorlar”
Müşterilerin evvel karşılaşmada endiseli olduğunu, ama dahada ardindan çok hoşnut kaldıklarını belirten Menevşe, “Müşterilerimizden çok iyi tek reaksiyon alıyoruz. Önce şaşırıyorlar, bayanlar mı yıkıyor, acep nasıl tek netice çıkacak diye endiseli oluyorlar, ama biz aracı teslim ettiğimizde bize bağımlı oluyorlar. İşimizi severek yaptığımızdan dolayı, her biri hoşnut oluyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir