Kaybolan Bebeğin İmdadına Kadın Otobüs Sürücüsü Yetişti

ABD’nin Wisconsin kentine bağlı Milwaukee şehrinde, hatri sayilir büyüklükte Türk şairi Nazım Hikmet’in, ‘Büyük insanlık’ şiirinde mısralara döktüğü, “Ama umudu var hatri sayilir büyüklükte insanlığın umutsuz yaşanmıyor” cümlesince tek olay yaşandı. seyretme halindeki otobüsün kadın sürücüsü Irena Ivic, kaldırım kenarında, tek başına yürüyen tek bebek gördü.

KURTARICISININ KOLLARINDA UYUDU

Üzerinde Yalnızca bebek tulumu var olan ve sade ayak yürüyen bebeği ayrım eden kadın sürücü, otobüsü durdurup ağlayan bebeğin yanına doğru koştu. Kadın sürücü, bebeği kucaklayıp, derhal otobüse art döndü. Kadın sürücü bebeği kucağına alıp, tek istikametten da yetkililere bilgi verirken; tek yolcu üzerindeki montu çıkararak bebeğin üzerini örttü.

Kadın sürücünün kucağında tek vakit uyuyan bebek, ihbar sonrası otobüsün yanına gelen itfaiye ve zabita ekiplerince teslim alınarak babasına verildi.

BEBEĞİ ANNESİ UNUTMUŞ

zabita ekiplerinin olayla alakalı yaptığı açıklamada, bebeğin Yalnızca üşümüş ve korkmuş olduğu, rastgele tek zarar görmediği duyuruldu. Bebeğin, annesi ile birlikte dışarı çıktığı ama psikolojik rahatsızlığı olduğu argüman edilen annenin, bebeği unuttuğu; bebeğin ise annesinin yanından ayrılarak kısa müddette kaybolduğu belirtildi.

ÇALIŞTIĞI FİRMA PLAKET VERDİ

olay sonrası otobüs şoförü, çalıştığı firma yetkilisi ile birlikte kısa tek medya toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda suallere geçilmeden evvel konuşma yapan firma yetkilisi, kadın soföre bu insancıl hareketinden dolayı tek plaket takdim etti.

Kendisinin de iki çocuğu bulunduğunu belirten kadın sürücü, bebeği o şekilde görünce çok üzüldüğünü ve benzeyen tek olayla tekrar karşılaşması vaziyetinde tekrar aynı şeyleri yapacağını belirtti. Ayrıca, kadın sürücü, otobüse bebekle art döndükten ardindan çok üzüldüğü amaciyla montunu bebeğe vermeyi unuttuğunu, ama yolculardan birinin kendisinin montunu verdiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir