Kolayca Kıble Yönünüzü Bulun

Namaz kılan Müslümanların cevabını en çok merak ettiği konuların başında acaba buranın kıblesi ne tarafta sorusu gelmektedir. Kendi evinde, işyerinde bu sorunu yaşamayanlar, farklı beldelerde yahut yolculukta bu problemle yüz yüze kalabilmektedirler. Bilindiği üzere namazın farzlarından (şartlarından) birisi de istikbal-i kıble yani kıble cihetine doğru namazı kılmaktır.

Farklı yönlere kılınan namazlar sahih olmayacağından bu farzın keyfiyetten uzak şekilde yerine getirilmesi icap etmektedir. Bu durumu sorun olmaktan çıkaracak olan çalışmaların başında Kıble Bulma sitesi gelmektedir.

Sizlere kolaylık sağlamak için kurulan kiblebulma.com, ülkemiz için 81 ile ait kıble yönü bilgilerini vermektedir. Bu sayede, nerede olduğunuzun önemi olmadan kıbleyi kolaylıkla bulabileceksiniz. Ücretsiz olarak sunulan kıble bulma pusulası ile hatta tüm dünya ülkelerine ait kıble yönünü hızlıca öğrenebileceksiniz.

Namaz kılan Müslümanların işini kolaylaştıran hizmetler sunan bu çalışma için sizden herhangi bir ücret veya üyelik talebinde bulunulmaz. Doğru kıble yönünü bulmak için bu siteye giriş yapıldıktan sonra konum bilgilerinizin alınmasına izin vermeniz gerekiyor. Bu sayede, bulunduğunuz konuma ait kıble açısı ve evinizin kıble yönü ekrana yansıtılır. Ayrıca bu açı kıble pusulası sayesinde harita üzerinde gösterilir. Harita üzerindeki kırmızı çizgi kıble yönünü göstermektedir. Çizginin sonu ise Kâbe’yi işaret eder.

Eğer kıble yönünüzün doğruluğunu merak ediyor yahut yabancı bir yerde iseniz sizlere https://www.kiblebulma.com adresini tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir