MSB KKK sözleşmeli er alacak! İşte başvuru şartları…

Kara Kuvvetleri Komuntanlığı yayınladığı ilanda, “KKK sözleşmeli er başvurusu onay edilen adayların seçenek mertebesi imtihanlarına katılacakları tarih, https://personeltemin.msb.gov.tr web adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Ayrı olarak adayların belirttiği elektronik posta ve gsm telefonuna kısa ileti ile bilgilendirme yapılabilmektedir. bu yüzden adayların müracaat esnasında özellikle gsm telefonu ve yol tarifi bilgilerini sisteme doğru tek şekilde girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca, aday bilgilerinde farklık olması vaziyetinde tek dilekçeyle MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına Belgegeçer ile müracaat etmeleri önem istek etmektedir.” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Adaylar müracaat ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacaktır.

2. Giriş yaptıktan ardindan müracaat büyücüsü üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve başka istenen verileri netlikle dolduracak derhal peşinden seçenek ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

TAM İLAN METNİ VE BAŞVURU KILAVUZU

3. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ek et butonuna bastıktan ardindan eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4. Terhis Belgesinin aslını veyahut e-Devlet üzerinden alınacak pc çıktısını getireceklerdir.

5. Askerlik hizmetini yapmamış var olan adaylar Askerlik durum Dokümanlarını e-Devlet üzerinden saglamak edebileceklerdir (onaylı olması koşulu aranmayacaktır).

6. MSY 33-3 sağlık denetim Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a FYT’ye katılabilmek amaciyla tek hekimden (aile hekimi, kuruluş hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında mahzur olmadığına değin rapor” ve,

b. “FYT esnasında alana çıkabilecek her biçimde sağlık problemimde mesuliyet tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile imtihana katılacaklardır.

Rapor ve Muvafakat örnekleri kılavuza eklenmiştir.

7. Adaylar müracaat yapmadan evvel netlikle kılavuzu ve müracaat şartlarını dikkatle okumalıdırlar.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.