Muhterem Nur, “Artık Yeter, Yeter Diyorum” Diyerek Mustafa Uslu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Akbaş, Müslüm filminde kullanılan yüzük ve gömleğin imitasyon olmasına karşın gerçekmiş benzeri açık arttırmayla satıldığı iddiasıyla savcılığa başvurdu. Engelsiz hayat Vakfı ve Müslüm filminin yapımcısı Mustafa sakin ile alakalı hatali ilaninda bulunan Akbaş, “Eşimin ismini paramparça ediyorlar. hakikat yüzük parmağımda. Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte parasını verseler vermem” dedi.

MUSTAFA sakin HAKKINDA SUÇ ilaninda BULUNDU

Merhum sanatçı Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Akbaş, geçtiğimiz günlerde Engelsiz hayat Vakfı’nın “9.Yılın En İyileri Ödül Töreni”nde Müslüm Gürses’in gömleği ve zümrüt taşlı yüzünü açık arttırmayla satışa çıkarmasını savcılığa taşıdı. Akbaş, avukatı Bahar Can ulusal ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul hak Sarayına gelerek Engelsiz hayat Vakfı ve Müslüm filmi yapımcısı Mustafa sakin ile alakalı “nitelikli dolandırıcılık” iddiasıyla hatali ilaninda bulundu.

SATILDIĞI İDDİA EDİLEN GÖMLEK ŞANLIURFA’DA MÜZEDE

Akbaş, savcılığa verdiği ifadesinde Engelsiz hayat Vakfı’nın 8 ocakta 2019’da tek otelde düzen eden mükafat töreninde Müslüm Gürses’e ait olduğu argüman edilen gömlek ve yüzüğün açık arttırmayla satışa çıkarıldığını, hemide halkoyu ayni vakitte da şahsının dolandırıldığını öne sürdü. Gürses’in Hayatı süresince parmağından hiç çıkarmadığı argüman edilen ve açık arttırmayla satılan yüzüğün sahte olduğunu, hakikat yüzüğün şu anda parmağında olduğunu ifade eden Akbaş, satıldığı argüman edilen gömleğin ise Şanlıurfa’daki müzede bulunduğu söyledi.

“HATIRALARIMIN MALZEME OLMASINDAN RAHATSIZIM”

İfadesinde, sahte eşyaların satışı yapılarak kişisel çıkar sağlandığını kaydeden Akbaş, “Samimi olsalardı amaç Sahiden vakıf yararına yardım olsaydı, yapımcılar kazandıkları parayla kişisel yardım yaparlardı. Hatıralarımın malzeme olmasından ve paraya dönüşmesinden oldukça rahatsız olmaktayım. Vakfın araç olarak kullanılması suretiyle insanları dolandıran kuşkulu şahısların tespit edilerek cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçiyim” dedi.

“EŞİMİN İSMİNİ PARAMPARÇA EDİYORLAR”

Muhterem Nur Akbaş, hatali duyurusu ve ifade işleminin derhal peşinden medya mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Satıldığı kaydedilen yüzüğün gerçeğinin, parmağındaki yüzük olduğu söyleyerek yüzüğü gösteren Akbaş, “Eşimin imitasyon gömleği ve yüzüğünün gerçekmiş benzeri açık arttırmayla satılıp bağışta bulunuluyor. bunun benzeri şeylerden çok zedeleniyorum. Bizi çok kötü parçalıyorlar. Sözleşmede bunun benzeri tek madde olmadığı halde, bana danışmadan onayımı almadan bu tür tek işe başvurmuşlar. Onları suçlu buluyorum bu nedenle. Filmden oldukça hatri sayilir büyüklükte tek kazanç kazandılar. O paranın içinden bağışta bulunsalar dahada çok makbule geçerdi. Kırıntı parayla 10 bin liraya 20 bin liraya yüzük, gömlek satılacak. her biri bunu yapabilir ama milyonlar galip gelen tek insan bunu yaparsa benim amaciyla çok üzücü olay. Eşimin ismini bunun benzeri paramparça ediyorlar, eşimi kullanıyorlar. Artık yeter. Yeter diyorum” ifadelerini kullandı.

“O civarindan kazanç KAZANSAM PARANIN YARISINI YERİM”

Muhterem Nur, yapımcı Mustafa Uslu’nun bağışta bulunmak amaciyla etkinlikte yüzüğü satışa çıkardığını ama bunun tek reklam olabileceğini ifade etti. Gömleğin Gürses’in değil, filmde giyilen gömlek olabileceğini aktaran Nur, “Yaptıklarını duyduğum vakit ofislerine gittim. Bana danışabilirlerdi doğru mu değil mi diye. bendeniz de o vakit ‘Dünyanın parasını kazandınız, bu paranın içinden veremez miydiniz?’ yani. bendeniz bunu konuşacağım vakit şehit ailelerinin karşıma çıkar diye söylendi. bendeniz şehit aileleri amaciyla çok üzülüyorum. öylesine kazanç kazansam paranın yarısını veririm” dedi.

“DÜNYANIN EN BÜYÜK PARASINI VERSELER VERMEM”

Parmağındaki yüzüğü Müslüm Gürses ile 38 sene evvel aldıklarını söyleyen Akbaş, “Bu yüzüğü 250 liraya yaptırdık. Kendisini kaybedeli 6 sene oldu. Bu yüzük parmağımda. Dünyanın en hatri sayilir büyüklükte parasını verseler bendeniz bu yüzüğü vermem” dedi. Akbaş, kendisinde dahi Müslüm Gürses’in gömleği olmadığını, bütün gömleklerini geçmiş senelerde Şanlıurfa’daki Müslüm Gürses Müzesi’ne bağışladığını söyledi. Müzeden tek adet dahi gömlek verilemeyeceğini laf eden Akbaş, Gürses’in balmumu heykeli yapılacağında müzeden ricayla tek gömlek istediğini ama ‘olmaz’ yanıtı aldığını, bu yüzden o gömleğin de hakikat olmayacağını söyledi.

“YÜZÜK MUHTEREM HANIMIN PARMAĞINDA”

Avukat Bahar Can ulusal ise yaptığı açıklamada, “Engelsiz hayat Vakfı’nın düzen ettiği merasimde açık arttırmada da Müslüm Gürses’e ait olduğu argüman edilen yüzük ve gömlek satılmış. Bu gömlek ve yüzük Tamamiyle sahte. Yüzük, Muhterem Hanım’ın parmağında, gömlek de müzede. Başsavcılığa hatali ilaninda bulunduk. Mustafa sakin ve mevzubahis vakıf ile alakalı ifade verdik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir