Osmanlıspor son dakikaya kadar Süper Lig

Spor Toto 1. Lig’de Altay’ı 3-1 yenerek bitime tek hafta kala play-off’u garantileyen ve Spor Toto Süper Lig hasretini uzatmak istemeyen başşehir ekibinin genel menajeri harp Karayel, Anadolu ajansı muhabirine açıklamalarda bulundu.

Küme düştükleri amaciyla sezona “kaosla” başladıklarını laf eden Karayel, dahada ardindan ise toparlanmayı bildiklerini belirtti.

“Play-off’ta devamının gelmesi lazım”

Karayel, teknik direktörlük görevine Osman Özköylü’nün gelmesiyle yükselişe geçtiklerini vurgulayarak, “10 maçlık galibiyet serisi yakaladık. ardindan ise tek düşüş çagi oldu. Keşke sezona dahada iyi başlayabilseydik. Bugünkü pozisyonumuz dahada değişik olurdu. ama 10 maçlık galibiyet serisi bize şu vakit bulunduğumuz yeri sağladı. Şu vakit olduğumuz yer bana göre başarı. ama bu nihayet muvaffakiyet değil, play-off’ta devamının gelmesi lazım.” ifadelerini kullandı.

“Yukarıda rüzgar kati esiyor”

Cenk Karayel, 10 maçlık galibiyet serisinin derhal peşinden liderliğe civarindan yükselen Osmanlıspor’un dahada ardindan yaşadığı düşüşe ait ise “Yukarıda rüzgar kati esiyor. amaç takım haline geliyorsunuz. Biz aşağıdan Suskunca geliyorduk. Kimse bizi ayrım etmiyordu. Yukarıda şartlar dahada da zorlaşıyor. Size karşı dahada çok konsantre oluyorlar. Orada tutunamadık.” değerlendirmesini yaptı.

Liderliğe yükseldikleri süreçte oyuncuların çok fazla efor sarf ettiğini ifade eden Karayel, şunları kaydetti:

“Yüksek performans sağlayınca çocuklar da haliyle yoruldu. Maksimumlarını verdiler, sonunu getiremedik. Ama bulunduğumuz yerden de Süper Lig’e çıkma bahtımız ayni ritimde devam ediyor. nihayet dakikaya civarindan peşini bırakmayacağız. Osmanlıspor’un rotasyon yapabilecek kadrosu da var. tek mesele yaşayacağımızı zannetmiyorum. Doğru hamleler yapıldığı halde eğer şans da bizim yanımızda olursa neden olmasın.”

“Play-off maçını Eryaman’da oynamak isteriz”

Karayel, Osmanlıspor’un dahil sahada iyi neticeler almakta zorlandığının hatırlatılması üzerine, play-off maçını Eryaman Stadı’nda oynamak istediklerini söyledi.

Osmanlı Stadı’nın da zemininin çok iyi vaziyette olduğunu belirten Karayel, “Osmanlıspor da Ankara’nın tek takımı. Eryaman Stadı’nı yapanlara teşekkür ederim. Sahiden iyi tek stat. Orada Gençlerbirliği’ni iyi oldukları dönemde yendik. elbette Eryaman Stadı’nda oynamak isteriz. O vakit orada başka mücadele da yok. tek maçımızı içeride oynayacağız. O mücadelesi da Eryaman’da oynamak isteriz ama onay ederler mi etmezler mi o onların Yüreğine kalmış.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir