Poliüretan Söve Tasarımları

Poliüretan söve, evlerin ya da büyük işletmelerin sahip olduğu ofis binalarının dış cephe tasarımlarında kullanılan yapı ile alakalı bir malzemedir. İç tasarımlarda kullanılmak bağlamında da etkili olan poliüretan özellikle poliüretan kartonpiyer modelleri ve fiyatlarıile son yıllarda tercih edilmeye başlanmıştır. İç ve dış tasarımlarda fark etmeksizin poliüretanların tercih edilmesinde belli başlı nedenler bulunmaktadır. Öncelikle poliüretan yoğunluğu az olmasından kaynaklı taşıma kolaylığı içeren malzemelerden oluşmaktadır. Bu sayede kullanımlarda monte kolaylığı ile birlikte gelmektedir.

Poliüretan söve uygulamalarında tasarımlar kullanım kolaylığı olmasından ötürü oldukça farklı şekillere bürünebilmektedir. Bu iş ile uğraşan yerlerde genellikle müşterilere hazır binalar örnek olarak gösterilmektedir. Gösterilen binalarda uygulanan poliüretan söveler aynı şekilde de belli alanlarda değişimler yapılarak da yeni binalara uygulanabilmektedir. Uygulamaların gerçekleşebilmesi için müşterilerin onay vermesi ve net bir karara varmaları beklenmektedir. Poliüretan söve tasarımlarında renk alternatifleri çok fazladır. Ancak hangi tasarım seçilmiş olursa olsun öncelikle binalara mantolama işlemi yapılması önerilmektedir. Yine poliüretan söve ile yapılan mantolama işlemleri binaların ısı yalıtımına sahip olmalarını sağlamaktadır.

Poliüretan Söve Yeni Modelleri

Yakın bir tarihe kadar işleme alınan poliüretan söve fiyatları ve modelleri uygulamalarında sadece pencere ya da balkon kenarlarına vurgu yapılan modelleri kullanılmaktaydı. Bu şekilde binalar sade ve çık bir görürüme kavuşabilmekteydi. Gönülleri sade ve şık bir binadan yana olanlar için bu tür poliüretan söve uygulamalarının halen sıklıkla yapıldığını belirtmekte fayda vardır. Ancak artık farklı sistemler ile de işlemler gerçekleşebilmektedir.

Dört tarafı da boş olan binalarda yapılan poliüretan söve uygulamalarında binanın tamamen başka bir çağdan geliyormuş havasına kavuşturulması mümkündür. Bu işlemler sadece boya ile yapılmamaktadır. Poliüretan, farklı materyallere dönüştürülebilen bir malzemedir. Yani ana malzeme halen poliüretan olmasına karşın bananların ahşapla kaplanmış izlenimi yaratması mümkündür. Aynı işlem taş görünümlü binalara erişim sağlanması için de olanaklar dâhilindedir. Bu sayede bina sahipleri yüklü miktarda ödemeler yapmadan oldukça kaliteli olan ve hayallerini süsleyen evlere kavuşabilmektedir. Üstelik evlerin dış cephelerinde bu gibi özellikler bulunması bina satış değerlerini de bir hayli artırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir