Samsung Galaxy S10  ve S10 Plus hakkında bilinen her şey…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy serisinin onuncu senesi itibarına tertemiz ‘Unpacked’ etkinliğini 20 Şubat’ta San Francisco’da gerçekleştireceğini açıklamıştı. uzunca vakittir heyecanla beklenen Galaxy S10 ve S10 Plus’ın tanıtılacağı bu akşamki etkinlik, Samsung’un gerçekleştireceği en hatri sayilir büyüklükte tanıtımlardan biri olması bekleniyor.

Yeni tanıtılacak modeller ile alakalı kamuoyunu şu anne civarindan Bir hayli bilgi sızdırıldı. Bu sızıntılardan Samsung’un tertemiz amiral gemileri Galaxy 10 ve S10 Plus ile alakalı bütün bilinenleri tek araya getirdik.

GENİŞ EKRAN, YENİLENMİŞ TASARIM

Yeni Galaxy S10 ve onun dahada hatri sayilir büyüklükte çesidi var olan S10 Plus, 6.1 ve 6.3 ‘ ekran boyutlarına sahip olacaklar. İki cihazın ekranı da ‘Infinity O’ denilen tertemiz tek tasarımla gelecekler. Bu tertemiz stilde 2018’de bolca gördüğümüz çentikli tasarımdan ırak durulmuş ve ön kamera direk olarak ekrana sabitlenmiş.

Yine iki modelde de AMOLED Gorilla Glass 6 ekran savunması kullanılacak ve 3040×1440 QHD görsel kalitesini destekleyecek. ama S10 Plus’ın ekranı belli tek süre dahada hatri sayilir büyüklükte olmakla birlikte ekstradan tek adet dahada ön kamera bulunduruyor.

YENİ KAMERA SİSTEMİ

S10 ve S10 Plus’ın ön tarafına baktığımızda kamera sisteminde değişikliğe gidilmiş ama çoklukla dizaynının S9 ile aynı olduğunu söyleyebiliriz. ama art tarafına baktığımızda işler değişiyor.

Öncelikle parmak izi sensörü yok çünkü bu özelliği ön taraftaki ekran vasıtasıyla kullanacağız. tertemiz üçlü kamera sistemi iki tertemiz cihazda da kullanılıyor. 12 megapiksel telefoto mercek (f/2.4),12 megapiksel geniş mercek (f/1.5) ve 6-megapixel ultra-geniş mercek (f/2.2) olmak üzere üç kamera bulunuyor.

Bu arada yaşanan tanıtıma saatler kala, enteresan gelişme ise Norveç’te yaşandı. Samsung’un bu erken tanıtacağı S10’un resmi reklamı tek Norveç tv kanalında hata neticesi yayınlandı. Yayını kaydeden tek kullanıcı videoyu YouTube’a yükledi. Videoda S10 ve Galaxy kablosuz kulaklıkları yer alıyor.

GELİŞTİRİLMİŞ DONANIM ÖZELLİKLERİ

Ekran ve kamera özelliklerinin yanında donanımsal olarak da iyileştirmelere gidilmiş. S10 ve S10 Plus, gücünü Qualcomm’un en tertemiz işlemcisi var olan Snapdragon 855’den alacak. Bir takım ülkelerde ise Samsung’un Exynos 9820 yonga seti kullanılacak. WinFuture’un aktardığına göre S10’un 128 GB depolama alanına sahip var olan çesidi 6 GB RAM taşırken, 512 GB depolama alanı sunulan modelde 8 GB RAM bulunacak.

S10 Plus’ta ise üçüncü tek ek dahada var. tek TB depolama alanı barındıran model, 12 GB RAM taşıyor. İki telefon arasındaki tek başka ayrım ise batarya kapasiteleri. S10’un 3100 mAh bataryasına karşılık S10 Plus ise 4,100mAh ile kullanıcıları selamlayacak.

UYGUN BÜTÇELİSİ GALAXY S10e

Standart S10 serisinin yanında tanıtılacak tek başka akıllı telefon dahada var! dahada ahenk gösteren bütçeli Galaxy S10e, iPhone XR’ın yerini almayı düşenerek kullanıcılara dahada pahali olmayan tek ek sunuyor. Daha minik ve dahada düşük çözünürlüğe sahip var olan S10e’nin ekranı 5.8 ‘ büyüklüğünde ve 2280×1080 piksel çözünürlük sunuyor.

Kamera aynı şekilde eş tasarımla ekrana monte edilmiş. Cihazda ultrasonik parmak izi bulunmuyor. Bunun adina kullanıcılar bu işlemi taraf tarafından uyguluyorlar. Ön kameranın nitelikleri de belli tek süre düşürülmüş ve art tarafta üç adina iki adet kamera bulunuyor.

Yine de S10e’un donanımsal nitelikleri ailedeki başka azaları ile aynı kalıyor çünkü Samsung’a göre dahada pahali olmayan alternatifini alıyor olmanız dahada kötüsünü alacağınız mananına gelmiyor. WinFuture’ın aktardığına göre S10e modelinde de aynı şekilde Snapdragon 855 işlemci kullanılacak. Cihazın 6 GB RAM/ 128 GB depolama alanına sahip çesidi ve 8GB RAM/ 256GB’lık modeli olacak.

ASIL SÜRPRİZ GALAXY S10 X Mİ?

Dedikoduları dikkate alırsak Samsung’un tek başka sürprizi dahada olacağını da söyleyebiliriz. SamMobile’in haberine göre 5G özelliğine sahip var olan Galaxy S10 X de tanıtılacak tek başka model olarak etkinlikte yerini alacak. Geçtiğimiz Kasım ayında The Wall Street Journal da Samsung’un ‘Beyond X’ kod adli tek 5G telefon üzerinde çalıştığını yazmıştı.

Söz konusu cihaz, 6.7 ‘ ekran boyutu ile istikbal ki Galaxy Note 9’un 6.4 ‘ ekran boyutu vardı. Ayrı olarak iki önde, dördü arkada olmak üzere toplamda 6 kamerası ve 5,000mAh batarya ömrüyle birlikte 256GB düşünülen depolama alanı sunacak.

KATLANABİLİR GALAXY FOLD

Samsung’un aylardır tanıtımını yaptığı ve kullanıcılar üzerinde hatri sayilir büyüklükte heyecan yarattığı tek ürünü var. Dedikodulara göre Galaxy Fold (veya başka isimiyle Galaxy F) ismiyle anılan katlanabilir cihaz, 4.58 ‘ boyuta sahip ama açıldığında 7.3 ‘ boyutunda tek tablete dönüşüyor.

Muhtemelen pahali olmayan tek mahsul olmayacak var olan cihazın kasım aylarında 1800 dolara yakın tek ücret etiketine sahip olacağı konuşuluyordu ama kati rakam Daha belli değil.

TÜRKİYE SAATİ İLE 22:00’DA

Samsung, bu akşam gerçekleştireceği etkinlikte S10, S10 Plus, S10e ve belki de S10 X ile Galaxy F’nin yanında çeşitli aksesuarlar da tanıtılacak. ülkemiz saati ile 22:00’da başlayacak var olan etkinlikle alakalı gelişmeleri size aktarmaya ayni ritimde devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir