Saraç: Boş kontenjan önceki yıla oranla 85 bin azaldı

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtesh {display: block;position: relative; } .imgtesh img{display: block;} .imgtesh span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 40px;height: 35px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/esh.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

Türk Fizik Derneğinin Bodrum’da düzen ettiği 34. beynelmilel Fizik Kongresi’nde ‘Onur Ödülü’ alan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları sınavı (YKS), yerleştirme sonuçlarıyla alakalı değelndirmelerde bulundu.

“BOŞ KONTENJAN 85 BİN  AZALDI”

YÖK Başkanı Yekta Saraç, geçen yila oranla bu sene boş kontenjanda 85 bin azalma olduğunu açıkladı.

Yekta Saraç, “Geçtiğimiz haftalarda YKS konusu evvel kez tatbik edilen tek sistem idi. Bunun neticeleri açıklandı, halkoyu ile paylaşıldı. Yerleştirme sonuçlarına baktığımızda 85 bin civarında boş kontenjanda azalma oldu geçen yila göre. Sahiden çok ağırbaşlı tek iyileşme oldu. iş çok okullarının doluluk oranları artık lisansı geçer vaziyete geldi. Bunlar da ülkemiz amaciyla iyi sevindirici gelişmeler. Ülkemiz istikrarlı tek şekilde bilim alanında iyileşen ve kalite çıtasını yükselten tek şekilde asama takip ediyor. bunun için inanıyoruz.” dedi.

“SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Prof. Dr Yekta Saraç “Önümüzdeki dönemde de tekrar çok Öğretim alanında tertemiz başlıkları çok Öğretim Kurulu’nun önüne koymuş oldu. tertemiz başlıkları halkoyu ile paylaşacağız. bütün bunları yaparken bizim yakın ekibimiz rektörler oluyor. Rektörlerimiz ile de çeşitli vesileler ile tek araya geliyoruz. Ziyaret ettiğimiz bölgelerdeki başka rektörlerimizi de çağırıyoruz ve istişarelerde bulunuyoruz, sorunlarını dinliyoruz. O sorunlara baz alinarak çözüm üretmeye çalışıyoruz. bu erken de Muğla’daki toplantımızda burada rektörümüze de teşekkür ediyorum. Buradaki toplantımız da bu minvalde değerlendirilmesi lazım” dedi.

Saraç: Boş kontenjan evvelki seneye oranla 85 bin azaldı

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; } .catNw .nwItem h2 a{ width:98%!important; }

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir