Şarkıcı Sami Levi, Survivor 2019’un Yarışmacı Adayları Arasında Yer Aldı

Sefarad Grubu ile müzik piyasasında mühim işler yapan Sami Levi, Survivor 2019 yarışmacı adayları arasında yer aldı.

2 ŞUBAT’TA BAŞLAYACAK

TV8’de ekrana gelen ‘O Ses ülkemiz Yılbaşı Özel’ programında Survivor ile alakalı tek ilanda bulunan Acun Ilıcalı, bu sezon Survivor’ın iki Şubat’ta başlayacağını açıklama etti ve tek evvel olacağının müjdesini vermişti.

SEYİRCİ karar VERECEK

Acun Ilıcalı, bu sezon Türkiye-Yunanistan mücadelesine oyun alani/sahne olacak Survivor’ın yarışmacılarına seyircilerin karar vereceğini açıkladı. İnternette tek anket açtıklarını açıklama eden Ilıcalı, orada seyircilerin verdiği oylarla yarışmacıları seçeceklerini duyurdu.

SAMİ LEVİ KİMDİR?

Sami Levi 13 Nisan, 1981’de İstanbul’da dünyaya geldi. 1998 senesi Göztepe Lisesi mezunu. 5 yaşında anne okulunda müzikle tanıştı. İlkokul öğretmeni Levi ailesini Sami’nin sesi ile alakalı uyardı ve netlikle değerlendirmesini söyledi. Yahudi cemaatinde artık çok az konuşulan Ladino dilindeki Sefarad müziği ile büyüyen Sami, bu şarkıları anneanne ve babaannelerinden dinledi.

Aile büyükleri tarafından kullanılan Ladino dilinde ve şarkılarla Sefarad kültürünü öğrendi. 1996’da Cem Stamati’yle var olan arkadaşlığı Sami’yi Sefarad Grubu ile tanıştırdı. takriben 8 senedir Sefarad müziğiyle şuurlu olarak uğraşan Sami Levi grubun solistidir. Sefarad, 1996’da kurulan müzik grubu Yahudi Sefarad müziğiyle popüler müzikle tek sentez oluşturur. Grubun azaları Sami Levi grubun solisti, Cem Stamati grubun bas gitaristi ve Ceki Benşuşe grubun gitaristi.

22 Aralık 2003 tarihinde yayınlanan evvel albümleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanmayı muvaffak olan Sefarad, 14 Temmuz 2005’te yayınlanan ve uzunca süre liste başı var olan 2. albümleri ile müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırdıklarını kanıtladılar. Bu iki albümlerinden “Osman Aga”, “Ne ayrım eder?”, “Yastayım”, “Ben Seni Severim” “Vakti Geldi”, “Aşk İçin” ve “Seni ne Çok Sevdiğimi” benzeri Bir hayli hit şarkı çıkaran grubun müziği Türkiye’de hatri sayilir büyüklükte alaka gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir