Şenol Güneş İstifa Sorusunu Cevapladı: Görevimin Başındayım!

Spor Toto Süper Ligin 17. haftasında deplasmanda Kasımpaşa’ya 4-1 kaybedilen mücadelenin derhal peşinden açıklamalarda bulunan Şenol Güneş, istifa ile alakalı geren suale “Görevimin başındayım” Cevabını verdi.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

“Görevimin başındayım. Bize yakışmayan tek durum. Bunu beklemiyorduk ama bu durum alana çıktı. Yönetimle konuşulacak konular var ama bunun için sığınırsak hatali yaparız. Ayağımızdaki top verip, gol yiyoruz, bunun için ne diyeceğiz.”

“TESLİM var olan birlik OLMAYACAĞIZ”

“Bize yakışmayan tek durum. Bunu beklemiyorduk ama bu durum alana çıktı. Yönetimle konuşulacak konular var ama bunun için sığınırsak hatali yaparız. Ayağımızdaki top verip, gol yiyoruz, bunun için ne diyeceğiz. Verilmeyen golleri de sayarsanız, baya gol yedik. Biz ise atamadık. alana çıkan oyuncular yüzde 100’ünü vermeliydi. Sezon başından beri konular var ama onlar ardindan konuşulacak. başka takımların şampiyonluk iddiası varsa, Beşiktaş’ın da var. Bu şekilde olmaz ama. Teslim var olan takım olmayacağız.”

“9 nokta GERİDEYSEK sorumlu BENİM”

“Burada mücadelesi konuşuyoruz, evvel yarı değerlendirmesi yapmıyoruz. İlk gol olabilitesi çok olsa, değişik şey olabilirdi. Burada ‘Paramı almadım’ benzeri tek şey konuşamayız. dahada evvel o oldu, bu oldu filan bunları konuşmak doğru değil.

Başakşehir’in 9 nokta gerisindeysek, sorumlu benim. Ligin ne olacağını bilmiyorum ama siz biliyorsanız diyecek tek şeyim yok. Şu vakit görevimin başındayım. Ne ligin neticenini ne de kararları biliyorum, siz dahada iyi biliyorsunuz.”

FLAŞ tasima AÇIKLAMASI: OZAN, ŞENER, BURAK YILMAZ

“Eski oyuncularınız Şener ve Ozan’ı takasla birlikte yönetim almak amaciyla anlaşma sağlarsa, sizin nihayet görüşünüz ne olur?” sualine cevap olarak, “Sezon başında tasima olmadığı amaciyla sıkıntılarımız oldu. Şu anda bunları yaşıyoruz. Sakatlık oldu. Hücumda sayısal fazlalığımız var. Fatih var savunmada tek bir alternatif. arkada forvet olsa, durum değişik olacaktı belki de. Şener ve Ozan’a talip olduğumuz benzeri tek durum yok. dahada tarih gelmeden ‘Alacağım’ demek olur mu? Burak Yılmaz amaciyla de aynı şeyler yazılıyor. Rakibin oyuncusu. Şık değil.” Cevabını verdi.

İşte Şenol Güneş’in yayıncı kuruluşa flaş röportajdaki değerlendirmeleri:

“26 nokta bizim amaciyla kötü. 4-1’lik skor kötü. İlk yarıda düşündüğümüzün altındaydık. Oyun olarak hatalarımız fazlaydı. Rakip geldiğinde atağı bitirebildi. Biz gittiğimizde atağı bitiremedik. Çok top kaybı yaptık. Bizden kaynaklı goller yedik. Golü bulduk, 2-2 yapabilirdik. Penaltıyla birlikte direnç ve inanç sarsıldı, kopmalar oldu. perişan tek skor alana çıktı. Bizim amaciyla hemide bu skor ayni vakitte da evvel yarıdaki nokta iyi değildi.”

“BU vaziyetten KİMSE hoşnut DEĞİL”

“Oyunumuz olumsuz. Bunu aşabilmek amaciyla çok çalışmak lazım. Bu vaziyetten ne biz, ne yönetim, ne taraftar, ne oyuncular kimse hoşnut değil. Dağınık oynadık. Beklediğimizden az nokta aldık. Bir takım alabileceğimiz maçları alamadık. Çok hatali yapınca da kazanma şansı az olur.”

Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir