Ünlü İsimler, 3,5 Yaşındaki Lösemi Hastası Çocuğa İlik Donörü Olmak İçin Seferber Oldu

İzmir’de yaşayan lösemi hastası 3,5 yaşında olan Öykü Arin Yazıcı ve bütün lösemi hastalarına umut olmak amaciyla ahenk gösteren kemik iliği bağışçısı bulunabilmesi emeliyle Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi tarafından kampanya gerçekleştirildi. Kampanya kapsamında Bir hayli meşhur ad kan verdi. tek dizide, ilik nakliyle yasama tutunan tek karakteri canlandıran oyuncu Özge Özpirinçci de kampanyaya destek veren isimlerden biri oldu.

KAN saglamak İSTEYENLER uzunca KUYRUKLAR OLUŞTURDU

Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi tarafından “Kök hücre bağışıyla tertemiz senede mutluluk dolu tek ‘öykü’ yazıyoruz” sloganıyla başlatılan kampanya amaciyla Kadıköy Belediyesi önüne belli tek süre birim kuruldu. Kan bağışında bulunmak istek eden vatandaşlar uzunca kuyruklar oluşturdu.

Öykü Arin Yazıcı

ÜNLÜ İSİMLER KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

yüzlerce kişinin kök hücre donörü olmak amaciyla kan bağışında bulunduğu kampanyaya meşhur isimler de destek verdi. Kan bağışında bulunan oyuncular Feyyaz Duman, Gökçe Eyüboğlu, Nilperi Şahinkaya, Esin Alpogan, Kerem Arslanoğlu, Gizem Erman Soysaldı, Bülent Çolak ile yöneten Hüseyin Karabey yasamsal duyarlılığı ve ilik bağışını arttırmak emeliyle yasamsal medya hesaplarında yayınlamak üzere video klipler da çekti.

ÖZGE, OYUNCULARA DONÖR OLMALARI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

tek dizide, ilik nakliyle yasama tutunan tek karakteri canlandıran oyuncu Özge Özpirinçci de bu erken kan bağışında bulundu. Özpirinçci ayrıca, yasamsal medya hesabından yayınladığı videoda oyuncu arkadaşları Selin Şekerci ve berrak Tüzünataç’a donör olmaları amaciyla çağrıda bulundu.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir