Yaşlı Kadın, Baş Ağrısı Şikayetiyle Gittiği Hastanede Yanlış İğne Vurulması Sonucu Hayatını Kaybetti

Amerika’da ismi açıklanmayan 75 yaşında olan kadın, baş ağrısı şikayeti ile Vanderbilt Üniversitesi Hastanesine gitti. tek hemşire kendisine MR’a girmeden evvel sakinleşmesi amaciyla iğne yaptı. Hemşirenin sakinleştirici iğne adina idam mahkumlarına yapılan iğneyi yapması neticesi ihtiyar kadın hayatını kaybetti.

YAŞLI anne adayi ACILAR İÇERİNDE CAN VERDİ

ihtiyar kadının avukatı Brian Manookian, ihtiyar kadının iğne vurulduktan ardindan nüzul olmaya başladığını ve kara ciğerlerinin fonksiyonu kaybettiğini, bu sebeple üzüntü çeke çeke can verdiğini söyledi.

YAŞLI KADINA SUÇLULARIN İDAMI İÇİN VERİLEN İLAÇ VERİLDİ

Polis, tarafından yapılan soruşturmada, hemşirenin hastaya verilecek ilacın Yalnızca evvel iki harfini yazdığını ve bu sebeple suçluların idam edilmesi amaciyla kullanılan ilacı verdiğini söyledi.

ÖNCE FELÇ GEÇİRDİ ardindan yasamini KAYBETTİ

İlacın tesiri ile konuşma becerinini kaybeden kadının, MR odasındaki görevlilere fenalaştığını söylemediği ve evvel nüzul geçirdiği dahada ardindan ciğerlerinin fonksiyonu kaybetmesinden dolayı kalp krizi geçirip hayatını kaybettiği belirtildi.

YAŞLI bayanin AİLESİ HASTANEYE DAVA AÇTI

sağlık kurumu yetkilileri bu tür vakaların olmaması amaciyla hemşirelere eğitim verdiklerini ve bu hatayı yapan hemşirenin çok deneyimli tek hemşire olduğunu söylerken, hayatını kaybeden kadının ailesi hastaneyi mahkemeye verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir