Yükselen değer Dorukhan Toköz

Geçen yaz tasima döneminde Eskişehirspor’dan sıfır bonservis bedeli ile tasima var olan Dorukhan’ı, Beşiktaş’ın yıldız futbolcuları evvel idmanda tanımış ve kafalarında “Kim bu genç” suali geçmişti. Beşiktaş Yönetimi’nin bu sürpriz transferine teknik patron Şenol Güneş de ‘maliyeti sıfır, rizikosu yok’ düşüncesi ile onay vermişti. bu yüzden Dorukhan’ın takim formasi şansı bulması da haftalar sonrasında gerçekleşti. Şenol Güneş de ekibinde Atiba, Medel, Tolgay, Necip ve Oğuzhan benzeri isimlerin olması hasebiyle Dorukhan’a haftalar ardindan fırsat verdi.

Beşiktaş’ın deneyimli ortada alan oyuncularının sakatlık yaşamaları ve formsuz grafikleri de Dorukhan’ın şans bulmasını etkiledi. Yakaladığı her şansı müspet değerlendiren toy futbolcu, özellikle oyun karakteri müdafaa olsa da hücuma da katkı sağlayarak dikkatleri üstüne çekti. Bu yükselen grafikle birlikte Şenol Güneş’in de ulusal Takımın başına getirilmesi sonrası Dorukhan’a Ay Yıldızlı formanın yolu açıldı.

Geleceğin ulusal Takımı oluşturulurken bu isimler arasında Dorukhan da listenin en başında yer aldı. Artık Avrupa kulüpleri de Dorukhan’ı yakın takibe alırken, kara Beyazlı kulübe oyuncunun menajeri aracılığıyla evvel gelen talep, İtalya’nın Genoa kulübünden 6 milyon avro olarak alana çıktı. ama siyah-beyazlı reis Fikret Orman’ın müdafaa oyuncularına 10 milyon avro üzerinde bonservis bedeli verilen bu dönemde Dorukhan’ı 15 milyon eurodan aşağı bedelle netlikle bırakmayacağı biliniyor. Futbol borsasında Dorukhan 8 ay evvel sıfır var olan değerini çift haneli milyon euroların üstüne çıkararark adından laf ettirmeye ayni ritimde devam ediyor.

Olgucan KALKAN – İSTANBUL / DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir